Ben jij deze zomer onderweg naar Zuid-Frankrijk (naar de Provence bijvoorbeeld) dan ontkom je er bijna niet aan: de befaamde Route du Soleil. Bij Spots & Spaces vinden wij dat de reis óók als vakantie moet voelen. Daarom selecteerden wij de leukste tussenstops voor onderweg.
Je vakantie pas echt lekker beginnen, dat doe je in het bourgondische Maastricht. Waan je als een god in FrankrijkMaastricht en boek een kamer bij Maison Haas Hustinx. Dit hotel ligt aan (wat zeggen we: óp) het Vrijthof en op loopafstand van de leukste restaurantjes van de stad (Le Fernand of Cafe Sjiek om maar twee parels te noemen). Geen zin om je hotel te verlaten? Duik de spa in of doe een hapje bij Safar, het restaurant van het hotel (helemaal geen straf overigens). Het beste van alles? De volgende ochtend ben je binnen vijf (5!) minuten over de Belgische landsgrenzen heen en kun jij Zuid-Frankrijk al bijna ruiken.
Is Maastricht toch iets te dichtbij voor een eerste stop en wil je eerst wat kilometers maken? Snappen we. Kijk dan eens naar een tussenstop in de Franse champagnestreek. Het vrij recent geopende Loisium Wine & Spa hotel biedt alles wat je nodig hebt voor een relaxte tussenstop. Grote kamers, heerlijk ontbijt, een spa met buitenzwembad en een restaurant waar je de hele dag kunt eten en niet gebonden bent aan de (vaak traditionele) Franse openingstijden. Het beste van alles? Het hotel ligt midden in de wijngaarden met fantastische uitzichten. Ook hebben ze een enorme champagnekaart om van te bestellen, als je geen tijd hebt om de verschillende champagnehuizen te bezoeken.
Tip: Een beetje voorafgaand onderzoek kan geen kwaad. Check van tevoren wanneer de beruchte zwarte zaterdagen gepland zijn. Op zondagen rijden er (bijna) geen vrachtwagens, dat rijdt lekker door! En vergeet niet om Waze te downloaden. Dit alternatief voor Google Maps weet nogal eens een snellere / fijnere / betere route uit te stippelen mocht je dan toch ergens onverhoopt vaststaan
Op acht uurtjes van Amsterdam, precies tussen Dijon en Lyon, ligt het bourgondische Beaune. Het historische dorpje is wat ons betreft de moeite waard voor een tussenstop, maar ook de omliggende wijngaarden zijn werkelijk waar een plaatje. Slapen doe je bij het poepiesjieke Château Sainte Sabine. Liever in het centrum van Beaune slapen? Kijk dan bijvoorbeeld naar Le Clos Sainte-Marguerite.
Het leuke aan Beaune is dat je in een middag al heel veel kunt ontdekken: alles ligt op 5 minuten loopafstand van elkaar. Haal een Frans kaasje bij Fromagerie Alain Hess en drink een beroemd Bourgogne-wijntje bij L’Arche des Vins. Een hapje doe je bij Crème aan de bar, en sla ook The Cooks Atelier niet over: in deze waanzinnige kookwinkel vind je de leukste souvenirs om jouw (Franse) kookkunsten thuis naar een hoger niveau te tillen. Wedden dat jij weer helemaal opgeladen in de auto stapt?!
Toegegeven, vanuit de auto ziet Lyon er nooit erg aanlokkelijk uit. Maar niets is minder waar. De stad barst van de leuke hotelletjes en idem-restaurants die het een tussenstop waard maken. Neem bijvoorbeeld een kijkje bij het hippe en historische Hotel De Verdun 1882. Fijn: ze hebben hier ruime familiekamers en gasten mogen gebruikmaken van de keuken en de eetzaal uit 1882. Unieke ervaring gegarandeerd! Ook leuk is het hippe Pullman Lyon. Het hotel heeft een fijne nieuwe sportschool zodat jij wat calorieën kunt verbranden na een lange dag in de auto.
Luxe overnachten doe je in Hotel Crillon-Le-Brave in het gelijknamige dorp. Aan de voet van de Mont Ventoux ligt dit waanzinnige hotel. Alles straalt hier 5* luxe uit, de waanzinnige kamers, het restaurant en de wellness, maar vooral de uitzichten. Kinderen zijn er meer dan welkom en de service is om door een ringetje te halen. Ook leuk is deze B&B in Aix-en-Provence. En wist je dat het vanaf daar nog maar een uur of wat naar de Côte d’Azur is?
Toch liever over Parijs rijden? Dan zijn er juist weer andere Spots & Spaces te ontdekken. Zelf zijn wij – om verschillende redenen – groot fan van Le Barn, net onder Parijs. Deze 19e eeuwse boerderij heeft als missie om (overprikkelde) stedelingen dichter bij de natuur te brengen. Wandelend, fietsend of op de rug van een paard. Ook is er een spa & wellness aanwezig en kunnen kinderen hun energie kwijt in de bossen op het terrein. Eten doe je met seizoensproducten uit eigen moestuin. What’s not to like? Ook heel erg de moeite waard is ons “eigen” Le Petit Pauliat. Op 3 uurtjes van Le Barn kun je slapen in een gîte of een heuse safaritent. De perfecte combinatie, als je het ons vraagt.
Bij Spots & Spaces zijn we al heel lang een beetje (heel erg) verliefd op Frankrijk. De keuze is dan ook reuze als het op Spots & Spaces in Frankrijk aankomt, al zeggen we het zelf. Vergeet daarom niet een kijkje te nemen bij al het leuks wat wij voor jou in petto hebben. Bon voyage!
Meld je aan en ontvang voortaan de meest inspirerende vakantieaccommodaties per e-mail