Door-de-weekje-weg: net als een weekendje weg, maar dan doordeweeks

Een weekendje weg kennen we allemaal. Maar steeds vaker kies ik – en steeds meer mensen om me heen – voor iets anders: een door-de-weekje-weg. Geen vrijdag-zaterdag-zondag, maar juist een paar dagen weg op werkdagen. Dat heeft voordelen. Het is rustiger, accommodaties hebben meer ruimte en de sfeer is vaak relaxter. Maar vooral: het voelt veel meer als echt afstand nemen van het alledaagse. En juist dat past beter in een druk leven.Voor mij is het inmiddels dé manier geworden om op te laden.

Een druk leven en altijd ‘aan’

Ik heb een druk leven. Drie pubermeiden, een eigen bedrijf dat allesbehalve rustig is en een sociaal leven waar ik blij van word. Maar eerlijk is eerlijk: elke dag kom ik wel een paar uur tekort. Er zijn ochtenden dat ik heel vroeg begin met werken met het idee om ‘zo’ te gaan douchen. En dan vliegt de dag voorbij. Zo voorbij, dat ik rond zes uur de auto van mijn man hoor en denk: o ja, kak – douchen! Soms werk ik ’s avonds ook nog even door. Even iets afmaken – en voor ik het weet is het bedtijd. Dit is geen klaagzang. Oh nee zeg, ik hou van mijn werk en ik hou van het ondernemerschap. Maar het betekent wel dat mijn hoofd al-tijd ‘aan’ staat.

Island Life Vinkeveen
Island Life - perfecte hideaway voor een door-de-weekje-weg

Ondernemen geeft flexibiliteit, maar geen automatische rust

Het fijne van ondernemer zijn is flexibiliteit. Op een dinsdagmiddag lunchen met een vriendin? Kan. Op donderdagochtend een lange wandeling in het bos? Kan ook. Maar rust…. dat heb je nooit vanzelf. Ik probeer daar bewust ruimte voor te maken. Ik begin mijn dag met yoga-oefeningen, trek baantjes in de Amstel en neem -als ik merk dat mijn adem hoog zit- een korte meditatie tussendoor. Toch merkte ik: het is niet genoeg. Balans blijft duidelijk iets waar je aandacht aan moet blijven geven – een levenslange zoektocht, net zoiets als ‘op gewicht blijven’. En toen ontdekte ik iets wat voor mij echt verschil maakt.

blog doordeweekjeweg
Casa Noa Anna - dé plek voor een workation met een groepje vriendinnen

Waarom een door-de-weekje-weg voor mij werkt

Sinds vorig jaar plan ik regelmatig een door-de-weekje-weg. Met een vriendin, met een van mijn dochters, met mijn lief – of soms zelfs alleen.

Waarom doordeweeks? Omdat een weekendje weg voor mij voelt alsof ik een weekend mis. De was blijft liggen, de week begint meteen weer zodra ik terugkom en ik loop daarna achter de feiten aan. Doordeweeks weggaan voelt juist als lucht in de agenda – ook al heb ik het nog zo druk. Juist in drukke periodes piep ik er soms twee of drie dagen tussenuit. Even weg van werk, huishouden, planning en “mama wat eten we vanavond”. In plaats daarvan: een andere omgeving, een ander ritme en nieuwe energie. Inspiratie opdoen, het werkt voor mij altijd goed. Work hard, play hard. Tussen al dat aanstaan door, pauzeer ik heel bewust. Een beetje zelfliefde, zou @annemariepaol zeggen. En zo is het maar net.

Konga Float
Konga Float - een paar dagen onderduiken op een eiland in Friesland

Een door-de-weekje-weg hoeft niet ver te zijn

Je hoeft niet ver voor een door-de-weekje-weg. Nederland is prachtig en heeft veel plekken waar je er even lekker tussenuit kunt. Het belangrijkste is dat je kijkt naar wat bij jou past en wat haalbaar is in jouw leven én agenda. Het hoeft geen groot plan te zijn. Juist doordat het overzichtelijk blijft, voelt het laagdrempelig en is het makkelijker om het ook écht te doen.

Blog doordeweekjeweg

Deze plekken zijn ideaal voor een door-de-weekje-weg

Sommige plekken lenen zich extra goed voor een door-de-weekje-weg. Bijvoorbeeld deze:

Island-Life – midden in de randstad kom je volledig tot rust op deze magische plek: een privé-eilandje waar van alles te beleven is. Of…helemaal niets. Wat jij wilt. Perfect voor een door-de-weekje-weg met je lief of met een paar vriendinnen.

Casa Noa Anna – een huis dat als een warme deken om je heen voelt. Kers op de taart? Een bad in de tuin om ultiem te relaxen. Ook ideaal om met een paar vriendinnen een workation te houden. Het strand ligt om de hoek voor als het werk erop zit. 

Boutique Hotel Beekhuizen of een cabin op naastgelegen Buitenplaats Beekhuizen – een heerlijke omgeving voor een snoepreisje met je partner, een vriendin, je moeder of je dochter. 

Zwier –  de ideale plek voor een break in je eentje, maar ook samen is dit een waanzinnige plek. Onthaasten gegarandeerd! 

Tiny House Nomi en cabin NOYR. – allebei heerlijke hideaways om even een paar dagen onder te duiken. Doordeweeks is het heerlijk rustig op het kleinschalige parkje waar deze twee pareltjes op staan. 

Konga Float – ultieme plek op een privé-eilandje om je even helemaal terug te trekken. Met je lief of iemand met wie je je niet verveelt. Deze spot is zo uniek, dit wil je niet missen!

Hotel Ryder – voor een perfecte combi van natuur & stad – met wie er maar mee wilt of…alleen! 

Gewoon doen: prik een datum

Tot slot wil ik je uitnodigen om nu alvast een datum te prikken voor jouw door-de-weekje-weg. Met wie er ook wil, of kan. Heb jij even een break nodig maar heeft je partner werkverplichtingen? Of ga eens alleen op pad. Ook dat kan verrassend fijn zijn heb ik germerkt.

Niet wachten tot het rustiger wordt. Maar gewoon een paar dagen ruimte maken. Doen hoor.

Filters

Type accommodatie

Tax – Type accommodatie

Filters

Land

Aantal personen

Aantal personen

Type accommodatie

Tax – Type accommodatie

Thema

Thema

Ideaal voor

Ideaal voor

Voorzieningen (binnen)

Tax – Voorzieningingen (binnen)

Voorzieningen (buiten)

Tax – Voorzieningingen (buiten)

In de omgeving

Tax – In de omgeving

Voor de kinderen

Tax – Voor de kinderen

Extra's

Tax – Extra’s

Filters

Land

Aantal personen

Aantal personen

Type accommodatie

2024 – Type accommodatie

Voorzieningen

Voorzieningen

Eigenschappen

Eigenschappen

Filters

Land

Aantal personen

2024 – Aantal personen

Type accommodatie

2024 – Type accommodatie

Voorzieningen

Eigenschappen

Waar wil je naartoe?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Direct contact

Stel hier je vraag - bijvoorbeeld over beschikbaarheid - aan de eigenaar

Contactformulier

Filter

Land
Aantal personen
Aantal personen
Prijsrange
Prijsrange
Type accommodatie
Voorzieningen
Voorzieningen
Eigenschappen
Eigenschappen

Filter

Voorzieningen
Voorzieningen
Eigenschappen
Eigenschappen
Type accommodatie
Prijsrange
Prijsrange

NIEUWSBRIEF

Inspiratie in je mailbox

Meld je aan en ontvang voortaan de meest inspirerende vakantieaccommodaties per e-mail